|
Komercinės paskirties pastatas su gyvenamaisiais apartamentais KAUNE  
 
 

Vertė

Pastatą suprojektavo Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai. Modernaus pastato architektūros koncepcija sujungia naujausias XXI amžiaus architektūros tendencijas ir klasikos principus.

Pastatas į miestą atsisukęs keturiais fasadais. Fasadą gaubia originalus ir funkcionalus ažūras.  Tūrius skaidantis fasado ažūras pastatui suteikia paslaptingumo ir lengvumo įspūdį, žmonėms, esantiems terasose - sugumo ir privatumo pajūtį. Ypač jaukūs kampiniai apartamentai su lenkto stiklo langais.

Statytojas – UAB „Arno Vila“ ir architektai projektuojant pastatą siekė, kad statinys būtų monumentalus, turėtų didelę išliekamąją vertę. Namas pastatytas netaupant lėšų naujoms technologijoms, įrangai, originaliems fasadams bei aplinkai sutvarkyti. Visi apartamentai ir bendros patalpos išsiskiria dideliu komfortu, šiuolaikiška vidaus įranga, ypač moderniomis vėdinimo, oro kondicionavimo ir telekomunikacijų sistemomis. Balkonų grindys 2 - 8 aukštuose dengtos aukštos kokybės akmens masės plytelėmis, 9 - 10 aukštų terasos - raudonmedžiu, holų ir koridorių grindų danga – kiliminė. 

Viršutinių aukštų terasose numatyta galimybė įrengti baseinus ir želdinius. Rūsyje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, iš kurios greitaeigiais liftais patenkama į bet kurį pastato aukštą. Siekiant užtikrinti žmonių saugumą sumontuotos modernios priešgaisrinė ir apsaugos sistemos, vaizdo kameros. Centrinio įėjimo vestibiulyje visą parą budi apsaugos darbuotojas. Gyventojų patogumui įrengtas modernus ekologiškas liftas buitinėms atliekoms.

Projektuojant ir statant pastatą, ypatingas dėmesys skirtas konstrukcijų patikimumui, statybos darbų ir medžiagų kokybei. Rangovu buvo pasirinkta akcinė bendrovė „Panevėžio statybos trestas“, kuriai buvo patikėta statyti Valdovų rūmus, rekonstruoti Lietuvos Respublikos prezidentūrą, įgyvendinti kitus valstybinės reikšmės projektus.

Vaizdai

Žvelgiant pro pastato langus, galima grožėtis Miesto sodo ir Laisvės alėjos panoramomis. Iš viršutinių aukštų atsiveria Nemuno, Neries, Senamiesčio, Žaliakalnio vaizdai.

Autentiška, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų miesto gynybinė siena ir Malūnininko bokštas atsispindi šiuolaikiškos architektūros veidrodiniame fasade. Unikali galimybė - savo kieme regėti miesto gynybinę sieną ir Malūnininko bokštą.

 
 
 
© 2006 Arno Vila